Stratix 2500 Hafif Yönetilebilir Ağ Switchleri Gitgide Gelişen İhtiyaçları Karşılıyor

Rockwell Automation’ın yeni endüstriyel ağ switchi yönetilebilir ve yönetilmeyen ağ switchleri arasındaki açığı kapatıyor. Yönetilmeyen ağ switchleri kullanan fakat arıza ve güvenlik endişeleriyle mücadele eden üreticilerin artık yönetilebilir switchler...

Rockwell Automation’ın yeni endüstriyel ağ switchi yönetilebilir ve yönetilmeyen ağ switchleri arasındaki açığı kapatıyor.

Yönetilmeyen ağ switchleri kullanan fakat arıza ve güvenlik endişeleriyle mücadele eden üreticilerin artık yönetilebilir switchler dışında bir alternatifi daha var. Rockwell Automation tarafından pazara sunulan Allen-Bradley Stratix 2500 hafif yönetilebilir ağ switchi kapsamlı konfigürasyona ihtiyaç duymadan güvenlik, dayanıklılık, ağ bölümlendirmesi ve bant genişliği optimizasyonu faydaları sağlar.

Rockwell Automation Küresel Ürün Müdürü Divya Venkatamaran; “Yönetilmeyen switchler daha az karmaşık endüstriyel uygulamalarda ihtiyaç duyulan ağ bağlanılırlığını sağlıyorlar fakat teşhiş yapamıyor, trafiği yönetemiyor veya güvenlik sağlayamıyorlar. Üreticiler paket fırtınası gibi ağlarını çökerten sorunlar karşısında veya güvenlik risklerine karşı daha iyi bir koruma istediklerinde daha dirençli bir switche ihtiyaç duyuyorlar. Bu noktada hafif yönetilebilir Stratix 2500 switch seçeneği tam ihtiyaç duyulan değeri sağlıyor” dedi.

Kutusundan çıkartılıp kurulumu yapıldığında Stratix 2500 endüstriyel Ethernet ağ switchi kritik endüstriyel ağ trafiğini öncelik sırasına göre düzenleyebilir. Ayrıca uygulamaya özel ihtiyaçlara göre de yapılandırılabilir. Üreticiler gelecekte olabilecek değişikliklere karşı faliyetlerini korumak bu esnekliği kullanabilir, ileride switch ihtiyaçları değiştiğinde anahtarı kolayca kutusundan çıkartıp daha gelişmiş bir switchle değiştirebilir.

Hafif yönetilebilir bir switch olan Stratix 2500 arıza sürelerini kısaltmak için ağ trafiğini gözlemleyerek ve optimize ederek, tanılayıcı bilgi sağlayarak yönetilemeyen bir switchten çok daha fazlasını sağlar. Ayrıca lojik bölümleme için 64 VLANa kadar destekleyerek sahip olma maliyetlerini azaltır. Buna ek olarak port güvenliği kullanıcılara portu pasifleştirmeyi veya uç cihaz bağlanılırlığını medya erişim kontrol noktalarını baz alarak kontrol etmeyi sağlar.

Stratix 2500 hafif yönetilebilir ağ switchi gömülü Cisco teknolojisi kullanılır ve Rockwell Automation Integrated Architecture sistemlerinden biridir. Bu ağ konfigürasyonunu kolaylaştırmaya ve kurum ağıyla entegrasyonu optimize etmeye yardımcı olur.

Cisco IoT Platformları Ürün Yönetimi Direktörü Samuel Pasquier; “Gömülü Cisco teknolojisine sahip Stratix 2500 ağ switchi IT uzmanları tarafından ihtiyaç duyulan güvenlik ve gözlem yetkinlikleri sağlar. Ayrıca operasyon uzmanlarının kullanımı kolay bir arayüze sahip olmasına imkan kılar” diye aktarıyor.

Bu ağ switchi Rockwell Automation ve Cisco’nun üreticilerin dijital dönüşüm yolculuğuna yardımcı olan endüstriyel ağ çözümleri sağlamak için sürdürdüğü işbirliğinin ürünlerinden biridir. 

Rockwell Automation hakkında:
Rockwell Automation Şti. (NYSE: ROK) müşterilerini daha üretken ve dünyayı daha sürdürülebilir kılan dünyanın kendini endüstriyel otomasyona ve bilgiye adamış en büyük şirketidir. Merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation, yaklaşık 22,000 çalışanı ile 80’den fazla ülkedeki müşterilerine hizmet vermektedir.

Categories
Genel

RELATED BY